Obchodní podmínky

 

Obchodní podmínky internetového obchodu -  e-shopu dvevtom.cz, platné od 11.8.2021. V případě změny obchodních podmínek e-shopu se použije verze, která platila ke dni nákupu.

Provozovatel internetového obchodu second hand a outlet dvevtom.cz

Jitka Hořavová

Sídlo firmy: náměstí Přátelství 1518/2, 102 00 Praha

Provozovna/reklamace/vrácení zboží: Jiráskova 8, 789 85 Mohelnice

Tel. +420 721 419 218, e-mail: info@dvevtom.cz

IČ.: 88201856

Číslo účtu pro české zákazníky 1046515047/3030 Airbank a.s.

 Základní pojmy

Zákazník – osoba nakupující oděvy secondhand z Anglie a Německa, nabízené prodávajícím.

Spotřebitel – je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná ( § 419 občanského zákoníku )

Podnikatel – každý, kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem tak činit soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele.  Pro účely ochrany spotřebitele se za podnikatele považuje každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obhodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popř. osoba, která jedná jménem podnikatele nebo na účet podnikatele ( § 420 občanského zákoníku ).

Objednávka – právní jednání zákazníka učiněné prostřednictvím e-mailu, kterým specifikuje svůj výběr oblečení nebo doplňků second-hand a které si zákazník vybral v e-shopu prodávajícího.

Poštovné - platba přepravní firmě za přepravu zboží.

Doběrečné -  platba přepravní firmě za to, že převezme od zákazníka peníze určení na zaplacení kupní ceny a ty předá prodávajícímu. 

 

1. Zboží

a) E-shop dvevtom.cz prodává již použité dámské a dětské oděvy second hand, bytový textil, obuv a doplňky. Zejména dětský second hand : dětské svetry, dětské mikiny, dětské kalhoty, dětská trička, tílka, dětská trika, tuniky, dětské šatičky, dětské sukýnky, dětské bundičky, kabátky, saka, dětské halenky, topy, bolerka, dětské šortky, kojenecké body, dupačky, overaly, dětské košile, dětské vestičky, dětské soupravy, dětské kombinézy, overaly, dětské tepláčky, legíny, dětské noční, župánky, dětské kabelky, tašky, pásky, dětskou obuv, dětské čepice, kloboučky, plavky, prádlo. Dámský secondhand: dámská trička, tílka, dámské sukně, dámské kalhoty, dámské bundy, kabáty, dámské halenky, topy, tuniky, dámská saka, dámské jeans, dámské svetry, vesty, dámské šaty, dámské mikiny, trika, dámské šortky, dámské tepláky, legíny, sport, dámské kostýmy, komplety, dámské župany, noční, dámské šály, klobouky, čepice, plavky, prádlo, dámské kabelky, tašky, pásky, dámskou obuv. Bytový textil second hand: ložní prádlo, deky, dečky do kočárků a ohrádek, kojenecké spací pytle, ručníky, osušky, závěsy, ubrusy, prostírání.

b) Prodávané zboží je dovezeno z Anglie a Německa, případně z jiných zemí EU a vyhovuje legislativním normám a hygienickým předpisům platným na území ČR. Drobné zkreslení odstínů barev může být způsobeno úpravou fotografií, různou světelnou intenzitou, jiným nastavením monitoru počítače atd.

c) Prodávané zboží může vykazovat jistou míru opotřebení odpovídající délce předcházejícího užívání. Prodávající nemá informace o délce předcházejícího užívání nabízeného zboží.  Cena zboží je stanovena s ohledem na opotřebení zboží jeho předcházejícím užíváním.

d) E-shop používá pro hodnocení zboží následující stavy:

  1. Outlet - nové značkové zboží s výraznou slevou (sezónní. nadměrné zásoby, staré modely...)
  2. Nové - nenošené, nové zboží.
  3. Použité - nošené, ale zachovalé zboží, může se vyskytovat vypratelné znečištění

2. Uzavření kupní smlouvy

Vyplnění údajů a odeslání objednávky zákazníkem je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva je uzavřena doručením potvrzení objednávky na e-mail zákazníka. V tomto okamžiku dojde k závaznému souhlasu zákazníka i prodávajícího s předmětem prodeje a mezi oběma stranami vznikají vzájemná práva a povinnosti. Uzavřením kupní smlouvy potvrzuje zákazník souhlas s obchodními podmínkami internetového obchodu dvevtom.cz.

 

3. Zrušení objednávky ze strany zákazníka

Zákazník má možnost sám objednávku stornovat, pokud zrušovací projev dojde prodávajícímu   před doručením objednávky nebo současně s ní ( § 1737 občanského zákoníku ).  Všechny objednávky přijaté e-shopem dvevtom.cz jsou podle výše uvedeného vysvětlení závazné. Pokud chce zákazník objednávku stornovat, oznámí zrušení objednávky co nejrychleji prodávajícímu. Při zrušení objednávky uvede jméno, telefon, e-mail a číslo objednávky. V případě, že storno objednávky obdrží prodávající před odesláním zboží na adresu zákazníka, bude objednávka zrušena bez jakékoliv sankce. Pokud prodávající obdrží storno objednávky až po odeslání zboží na adresu zákazníka, může požadovat náhradu nákladů vynaložených na expedici zboží. Pokud zákazník opakovaně stornuje svou objednávku nebo její část, vyhrazuje si prodávající možnost tohoto zákazníka po předchozím upozornění nadále neobsluhovat.

 


4. Ceny dopravy, způsob platby

Doprava Zásilkovna – dobírka – 108,- Kč (69,- Kč poštovné + 39,- Kč doběrečné).

Částka se stává z "dopravného" a "doběrečného", které platí zákazník. Doprava je při nákupu nad 1000Kč zdarma. Dobírka je zdarma při platbě předem. Zákazník uhradí zboží poštovnímu doručovateli nebo na poště při přejímání zásilky. (Vyjma akcí a slev dále na webu uvedených)

Doprava Zásilkovna – platba předem na účet – 69,- Kč.

Zákazník uhradí zboží předem na účet 1046515047/3030 Airbank a.s. Variabilní symbol je číslo objednávky. (Vyjma akcí a slev dále na webu uvedených)

Doba splatnosti objednávky je 3 dny od založení (v případě rezervace od ukončení rezervace). Pokud nebude objednávka uhrazena do 3 dnů, přijde zákazníkovy informační e-mail o uhrazení objednávky. Nebude-li objednávka uhrazena do 7 dnů, bude objednávka automaticky zrušena.

Doprava  – osobní převzetí – 0,- Kč.

Zákazník si zboží vyzvedne na adrese: Jiráskova 8, 78985 Mohelnice

 

Při objednávce nad 1500,- Kč může být prodávajícím požadována platba předem na účet.

 

5. Zadávání výrobce oblečení

Zadávání výrobce u produktu je velmi náročné, mnohdy i nemožné, pokud jsou štítky z oblečení odstraněny, což se vzhledem k charakteru zboží Second-hand, stává poměrně často. Proto jsme se rozhodli používat interní označení výrobců pro skupinu dětskou a dospělou tak, aby bylo zcela zřejmé, že se výrobce nedal zjistit. Zadávající nemají přístup do databáze výrobců, která se aktualizuje v určitém časovém horizontu, proto se může stát, že i výrobek, který štítek má, nemá zadaného výrobce na štítku, ale je označený interním výrobcem, které používáme. 

 

6. Doručení objednávky

a) Oblečení second hand se odesílá zpravidla do 1-2 pracovních dnů po přijetí objednávky nebo platby předem na účet. V balení oděvů je přiložen daňový doklad. Pokud bude obal viditelně poškozen, uplatní zákazník reklamaci přímo při doručení nebo převzetí zásilky na poště.

b) Nebezpečí škody na věci přechází na kupujícího předáním zboží přepravci ( § 2123 občanského zákoníku ).

c) Prodávající si vyhrazuje možnost neobsluhovat zákazníky, kteří si nepřevezmou své objednávky v úložné době 7 dnů u Zásilkovny a zásilky tak budou vráceny zpět. Každá jednotlivá objednávka může mít maximálně 20Kg. V případě vyšší váhy je objednávka rozdělena do více balíků. Poštovné bude účtováno za každý jednotlivý balík dle ceníku.

d) Nepřevezme-li zákazník objednané zboží, prodávající může požadovat úhradu nákladů vynaložených na dopravu zboží.

 

7. Poučení o právu spotřebitele na odstoupení od kupní smlouvy

a) Právo spotřebitele odstoupit od smlouvy

Máte právo odstoupit od této smlouvy a současně vrátit dodané zboží  bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zboží ( § 1829 občanského zákoníku ). Prodávající umožňuje      nad rámec zákonných ustanovení odstoupit od smlouvy po dohodě s prodejcem i částečné vrácení zboží. Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy musíte o svém odstoupení od kupní smlouvy informovat prodávajícího Jitku Hořavovou, se sídlem v Praze, náměstí Přátelství 1518/2, PSČ 102 00, e-mail: info@dvevtom.cz, telefon: +420 721 419 218, a to formou jednostranného právního jednání ( dopisem zaslaným prostřednictvím  e-mailu ).  

Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od kupní smlouvy, postačuje odeslat odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.  Zboží musí být vráceno kompletní ( nad rámec zákona je možné i částečné vrácení zboží. V tomto případě jsou náklady na dopravu řešeny v bodě 5 těchto obchodních podmínek), nepoškozené, stejně zabalené, ve stavu, v jakém bylo doručeno. Ke zboží musí být přiložen doklad o koupi a číslo bankovního účtu, na který zákazník požaduje vrátit peníze. Prodávající převede zaplacenou částku zpět na uvedený účet zákazníka.

b) Důsledky odstoupení od smlouvy

 Pokud odstoupíte od kupní smlouvy zcela, zaplacené peněžní prostředky včetně nákladů     na dodání vrátíme po obdržení vráceného zboží ( § 1832 občanského zákoníku ). Zboží bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od kupní smlouvy, zašlete zpět nebo předejte na adrese: Jitka Hořavová, Mohelnice,Jiráskova 8, PSČ 789 85. Lhůta se považuje za zachovalou, pokud nám odešlete zboží zpět před uplynutím 14 dnů.

V případě odstoupení od kupní smlouvy ponesete náklady spojené s vrácením zboží obvyklou poštovní cestou.

Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora C-511/08, které interpretuje směrnici 97/7/ES, musí prodávající uhradit kupujícímu cenu zboží i kupujícím zaplacené náklady na dopravu zboží  z obchodu ke kupujícímu. Kupující tak nese pouze náklady na dopravu vraceného zboží zpět prodávajícímu. Pokud kupující odstupuje jen částečně od smlouvy, tedy vrací pouze část zboží, přechází náklady na dopravu na zboží, jež si kupující ponechal. Viz bod 5 těchto obchodních podmínek.

c) Odpovědnost za snížení hodnoty vráceného zboží

 Odpovídáte pouze za snížení hodnoty zboží v důsledku nakládání s tímto zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení se s povahou a vlastnostmi zboží, včetně jeho funkčnosti ( např. úprava barvy, velikosti či střihu ).

d)  Podnikatelé (velkoobchodní) nejsou oprávněni odstoupit od kupní smlouvy a to vzhledem k povaze použitého zboží a též vzhledem k předpokládanému většímu množství odebíraného zboží.

e)  Zboží nelze vracet na dobírku. Takto vrácené zboží nebude převzato.

 

8. Odpovědnost za vady zboží

a) V případě prodeje použitého zboží spotřebiteli neodpovídá prodávající  za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím ( § 2167 občanského zákoníku ). Práva z odpovědnosti za ostatní vady, za které prodávající odpovídá podle právních předpisů, může uplatnit kupující jen ve zkrácené reklamační lhůtě v délce 12 měsíců ( § 2168 občanského zákoníku ).

b) Má-li věc vadu, z níž je prodávající zavázán, a jedná se o věc použitou, má kupující místo práva na výměnu věci právo na přiměřenou slevu ( § 2171 občanského zákoníku ).

c) V případě opakovaných a zjevně spekulativních reklamací si prodávající  vyhrazuje právo  zákazníka po předchozím upozornění nadále neobsluhovat.

d) Kupující je povinen uplatnit reklamaci u prodávajícího bez zbytečného odkladu od zjištění vady. Učiní tak písemně nebo elektronicky a musí uvést své kontaktní údaje, číslo objednávky a označit vady zboží a nárok, který uplatňuje.

e)  Lhůta pro vyřízení reklamace běží od doručení zboží prodávajícímu. Prodávající je povinen nejpozději do tří pracovních dnů rozhodnout o reklamaci a své rozhodnutí sdělit kupujícímu e-mailovou zprávou

 

9. Závěrečná ustanovení a řešení sporů

a) Kupní smlouva a otázky související se řídí českým právním řádem.

b) Záležitosti těmito obchodními podmínkami neřešené se řídí občanským zákoníkem  z.č. 89/2012 Sb., v platném znění, a dále zákonem na ochranu spotřebitele z.č. 634/1992 Sb..

c) Vzájemné spory mezi prodávajícím a zákazníkem, nedojde-li k dohodě mezi nimi, řeší obecné soudy České republiky.

d) V případě, že dojde mezi prodávajícím a zákazníkem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

10. Ochrana osobních údajů

 

Vážený zákazníku,

k dnešnímu dni 11.8.2021 vyhlašujeme aktualizaci v reakci na Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Zároveň oznamujeme, že jsme v souladu s tímto nařízením.
 

Internetový obchod  e-shop dvevtom.cz prohlašuje, že osobní data zákazníků budou použita pouze za účelem vyřízení objednávek a informování zákazníků o novinkách a změnách e-shopu v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. O některých službách informační společnosti. Osobní data zákazníků budou chráněna dostupnými prostředky před zneužitím a nebudou poskytnuta třetím osobám. Toto ustanovení zůstává v platnosti i v případě ukončení činnosti provozovatele e-shopu dvevtom.cz.

Uzavřením kupní smlouvy kupující souhlasí s tím, aby poskytnutí osobní údaje byly prodávajícím zpracovávány a uchovávány v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů z.č.101/2000 Sb. za účelem plnění práv a povinností z kupní smlouvy.

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

Děkujeme Vám za čas, který jste strávili přečtením obchodních podmínek. Přejeme Vám příjemný nákup, mnoho spokojenosti z levné atraktivní anglické a německé second-hand a outlet módy. Budeme rádi, když si oblíbíte náš "online sekáč".

 

Váš tým dvevtom.cz